„CUM TACENT , CLAMANT”

W  dniach od  08  do  15.04. 2016 r. na terenie naszej szkoły eksponowana jest wystawa zatytułowana „Milcząc, wołają”. Uczniowie mają wyjątkową okazję,  dzięki uprzejmości  Bydgoskiej Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej, poznać losy osób walczących z narzuconym w powojennej Polsce ustrojem komunistycznym.

Wystawa „Milcząc, wołają”, autorstwa Piotra Życieńskiego,  poświęcona jest poszukiwaniom szczątków ofiar systemu komunistycznego, prowadzonym w kwaterze Ł Cmentarza Wojskowego na warszawskich Powązkach w latach 2012–2014 przez Instytut Pamięci Narodowej i Radę Ochrony Pamięci  Walk i Męczeństwa w ramach projektu „Poszukiwania nieznanych miejsc pochówku ofiar terroru komunistycznego z lat 1944–1956”.

Zachęcamy uczniów i mieszkańców Bydgoszczy do obejrzenia w/w wystawy ze względu na jej unikalny charakter   i wyjątkowo ciekawą  formę  przekazu.

Zdzisława Jankowska

Anna Arbszajtis