Akcja "KOMÓRKA NA MISJE"

Młodzież z Zespołu Szkół nr 9 w Bydgoszczy, postanowiła ponownie pomóc misjonarzom, angażując się w zbiórkę starych i nieużywanych telefonów komórkowych na terenie parafii Zmartwychwstania Pańskiego, a także w szkołach: w Zespole Szkół nr 9, w VII LO, Zespole Szkół Handlowych i Szkole Podstawowej nr 20. Zbiórka na terenie parafii odbyła się w Niedzielę Misyjną – 21 października, natomiast w szkołach zakończy się przed Świętami Bożego Narodzenia. W styczniu 2013 roku, młodzież zaplanowała specjalne podsumowanie projektu „Komórka na Misje”, w którym wezmą udział przedstawiciele uczniów ze wszystkich szkół działających na terenie parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Bydgoszczy.

Młodzież z Zespołu Szkół nr 9 w Bydgoszczy już w zeszłym roku wzięła udział w projekcie „Komórka na Misje”. Udało jej się zebrać prawie 200 komórek. W tym roku postanowiła rozszerzyć swoją działalność na terenie parafii Zmartwychwstania Pańskiego. Jednak, aby sam projekt mógł przynieść jeszcze większe owoce, najpierw udała się do Pieniężna, aby dokładniej zapoznać się z działalnością Misjonarzy Werbistów. W realizacji tego wyjazdu pomógł im katecheta Marcin Budzyński, który od kilku lat współpracuje z Werbistami z Pieniężna, Górnej Grupy i Krynicy Morskiej.