I Ogólnopolski Konkurs Matematyka & GeoGebra MaGIK za nami!

W tym roku szkolnym uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w I Ogólnopolskim Konkursie Matematyka & GeoGebra MaGIK, zorganizowanym przez Fundację Akademickie Centrum Eduacyjno – Społeczne AKCES przy współudziale Uniwersytetu Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej i Warszawskiego Centrum GeoGebry.

Troje uczniów – już absolwentów gimnazjum: Angelina Kruszczyńska, Patryk Florczak i Hubert Świderski utworzyli w programie GeoGebra aplety, dzięki którym zajęli I i ex aequo III miejsce w konkursie. Odbiór nagród miał miejsce w Warszawie 28 czerwca 2016 roku na Uniwersytecie SWPS. Podczas uroczystości rozdania nagród wszyscy laureaci konkursu prezentowali swoje aplety przed gośćmi z całego kraju. Uroczystości uświetnił występ amerykańskiego fizyka Glenna Govertsena, który spowodował, że pobyt tego dnia w Warszawie był dla wszystkich wyjątkowo atrakcyjny.

Opiekun uczestników konkursu: pani Agata Matuszczak