Kolejny rekord Polski Adriana Augustynowicza.

Podczas rozgrywanych w Tarnowie zawodów o Puchar Prezesa Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego 19-22 maja, Adrian Augustynowicz (1F) ustanowił nowy rekord Polski w konkurencji Karabin Sportowy Trzy Postawy 3x20  (Ksp 3x20) z wynikiem 577 punktów.

Rekord Polski obowiązuje od piątku w kategorii wiekowej juniora młodszego i młodzika. W sobotę Adrian do złotego medalu zdobytego w wyżej wymienionej konkurencji dołożył złoty medal w konkurencji karabin pneumatyczny (Kpn 50). Wygrał tę konkurencję z wynikiem 507,1. Młody bydgoszczanin w pierwszej konkurencji, zdeklasował starszych kolegów wygrywając z przewagą 20 punktów, w drugiej rywalizacja była bardziej wyrównana, bo nad drugim Michałem Januszewskim (Kaliber Białystok) miał 1,5 pkt przewagi.

Udany start odnotowała również Kajetan Krzanowski (1F), który w konkurencji Ksp 60 leżąc wywalczył srebrny medal z wynikiem 600,3 pkt. Wygrał zawodnik Gwardii Zielona Góra Szymon Letkiewicz (604,1). Czwarte miejsce w tej konkurencji wywalczył Adrian Augustynowicz.

To nie ostatnie sukcesy młodego zawodnika bydgoskiego Zawiszy. Podczas II rundy Pucharu Polski w konkurencji Kdw 3x20 Adrian zdobył srebrny medal ustępując miejsca w finale tylko Jakubowi Kozłowskiemu z Lidera Amicus Lębork. Trzecią lokatę w tej konkurencji zajął kolejny bydgoszczanin Mateusz Łepak, a 5 miejsce wywalczył Przemysław Błaś (3dp).

Kolejny sukces Adriana podczas tych zawodów to 3 miejsce w konkurencji Kdw 60 leżąc.  Strzelając 609,5 pkt. przegrał z kolegą klubowym Kajetanem Krzyśka (620,6) oraz Jakubem Kozłowski (Lider Amicus Lębork) 610,9 pkt.

W Bydgoszczy bardzo dobre stary odnotowała Marta Cichowicz (3dp), która wywalczył dwa medale i 3 krotnie zajmowała miejsce w finale. Pierwszy brązowy w parze z Kajetanem Krzyśką w konkurencji Kpn MIX seniorów. Drugi to srebro w konkurencji Kdw 60 leżąc juniorek, a do tego dołożyła 5 miejsce w konkurencji Kdw 3x20 juniorek i 8 miejsce w konkurencji Kpn 60 juniorek. W kwalifikacjach tej konkurencji Marta uzyskała trzeci wynik 620,1.