Międzynarodowa Wymiana Młodzieży - Pobyt w Wilhelmshaven

Nasz drugi dzień pobytu, rozpoczęliśmy od uroczystego spotkania w partnerskiej szkole w Wilhelmshaven. Po otrzymaniu "firmowych" koszulek, które na poniższym zdjęciu prezentuje p. Ludmiła Bożejewicz oraz smacznym poczęstunku przygotowanym przez rodziców niemieckich uczniów, udaliśmy się autokarem do portu, by zobaczyć z bliska wielofunkcyjny statek. Służy on głównie do ratowania jednostek na morzu, a także może pełnić funkcję lodołamacza. Dzięki różnym osobom mogliśmy poznać wnętrze statku oraz doświadczyć praktycznego wykorzystania elementów geografii. Do nich należy przede wszystkim system nawigacji statków oparty na współrzędnych geograficznych, kartografii oraz skali mapy. Następnie wybraliśmy autokarem do głównego portu Wilhelmshaven, gdzie zobaczyliśmy strefę przeładunkową kontenerowców oraz tankowców. Poza tym, jak można zauważyć na zamieszczonych zdjęciach, pogoda i uśmiech towarzyszy naszej wymianie bez przerwy. Oby tak dalej...!

Z poważaniem: Marcin Budzyński