Mistrzostwa Polski Młodzików w strzelectwie sportowym

We Wrocławiu 8. października rozpoczęły się Mistrzostwa Polski Młodzików w strzelectwie sportowym. Zawodnicy Zawiszy Bydgoszcz uczęszczający do naszego liceum zanotowali znakomite starty.

Jako pierwsze wystartowały dziewczęta w konkurencji karabin sportowy 40 strzałów leżąc. Nie wiele zabrakło do przysłowiowego pudła Julii Kuszewskiej, która zajęła 5 miejsce. Nie co niżej uplasowała się Martyna Przybyłowska na 9 miejscu. Wygrała Nadia Myśliwiec z Piasta Bieruń, srebrny medal wywalczyła klubowa koleżanka z Zawiszy Daria Mayer (SP 32),  a brązowy Joanna Jasińska (403,1 pkt.) z Sokoła Zduńska Wola.

Chwilę później do tej samej rywalizacji przystąpili chłopcy. Adrian Augustynowicz (1F) nie pozostawił wątpliwości kto jest najlepszy w tej konkurencji. Wygrał z okazałym wynikiem 407,3 pkt. ustanawiając przy tym nowy rekord Polski. Brązowy medal zdobył kolega z klasy i klubu Aleksander Chrześcijański strzelając równe 400 punktów, a tuż za podium był Kajetan Krzanowski również uczeń klasy (1F) z wynikiem 396,7. W pierwszej dziesiątce sklasyfikowano 4 zawodnika Zawiszy Sebastiana Bugajskiego (SP 32) na 9 miejscu.

To jednak nie koniec emocji. W godzinach popołudniowych rozegrano konkurencję Kpn MIX. Zawisza do boju posłał 3 pary. W pierwszej części kwalifikacji najlepiej poradziła sobie para nr 1 w składzie Weronika Piasecka i Adrian Augustynowicz którzy zajęli 2 miejsce. Na piątym miejscu sklasyfikowano trzecią parę Zawiszy – W. Bujna i S. Bugajski (oboje SP 32), a tuż za nimi uplasowali się Martyna Przybyłowska i Kajetan Krzanowski (wszyscy 1F). Do drugiej części kwalifikacji awansowało 8 najlepszych ekip w tym wszystkie bydgoskiego Zawiszy.

W drugiej części konkurencji wszystkie zespoły Zawiszy strzelały dobrze. Po zakończeniu strzelania Weronika i Adrian uplasowali się na drugim miejscu ze srebrnymi medalami . Niespodziewanie dobrze zaprezentował się najmłodszy zespół Zawiszy (Wiktoria i Sebastian), którzy wywalczyli brązowe medale, a tuż za podium sklasyfikowano na 4 miejscu parę Maryna Przybyłowska i Kajetan Krzanowski. Wygrała para Śląska Wrocław (A. Chmiel, J. Goliszek).

Serdecznie gratulujemy!!!

Zapraszamy do oglądania wyników na wyniki-sius.pl