OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 10 listopada (piątek) w naszej szkole uroczyście uczczono 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody tego niezwykle radosnego święta zorganizowano w formie oficjalnej akademii z montażem słowno-muzycznym, w wykonaniu uczniów klas III E LO, uczennic klas II-III gimnazjum (chór). Uczniowie klas I E przygotowali stosowną scenografię i założyli okolicznościowe mundury, dzięki udostępnieniu ich przez Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy.

Dalsza część obchodów odbyła się w formie happeningu w nastroju lat dwudziestolecia międzywojennego z muzyką, filmami, kawiarenką  i smacznymi tostami. Wielu uczniów przebrało się stosownie do epoki, wzięło udział w konkursie historycznym.

Przygotowane przedstawienie, pieśni patriotyczne i kotyliony wprowadziły społeczność szkolną w patriotyczny i radosny nastrój, towarzyszący obchodom Święta 11 listopada.

Do przygotowania uroczystości włączyła się  społeczność szkolna pod opieką nauczycieli historii, j. polskiego, muzyki, religii: p. A. Arbszajtis, J. Bartelak, J. Oździńska, B.Sengebusch -Małecka, B. Paprocka, B. Szymański.