Razem przeciw dopalaczom!

3. listopada 2015 w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbyła się konferencja "Razem przeciw dopalaczom". Konferencję zorganizowali: Państwowy Wojewódzki Inspektorat Sanitarny i Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty. XI LOMS reprezentowali uczniowie klasy 1B: Wiktoria Zielińska i Damian Pawelski wraz z Panią Pedagog Anną Terebus. W programie konferencji znalazły się ciekawe wykłady dotyczące zatruć i zagrożeń dla życia spowodowanych zażywaniem dopalaczy, a także przykłady dobrych praktyk edukacyjnych przedstawione przez młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych naszego województwa. Zatrucia dopalaczami powodują halucynacje, lęk, agresję. Te środki psychoaktywne mogą też powodować zmiany osobowości i choroby psychiczne. Narażone są na nie dorośli, młodzi ludzie, a nawet dzieci, gdyż przestępcy wprowadzają na rynek substancje dla dzieci poniżej 10. roku życia.Jak poważne zagrożenie stwarzają dopalacze może stanowić fakt, że w dwóch poprzednich latach z powodu dopalaczy zmarło w naszym regionie trzech młodych mężczyzn.