Soboty z matematyką dla gimnazjalistów

W ramach wspierania uczniów zdolnych w okresie październik-grudzień 2015 r. zrealizowane zostaną warsztaty matematyczne, które poprowadzi Pan Henryk Pawłowski z Torunia. Będą to zajęcia przygotowujące do olimpiady matematycznej i konkursów matematycznych dla uczniów gimnazjów. Szczegółowe informacje na temat zajęć znajdują się w załączniku. Chętni uczniowie proszeni są o pobranie i wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na portalu „Zdolni znad Brdy” oraz złożenie go w sekretariacie Pałacu Młodzieży do 15 października br. (sekretariat czynny jest w dni robocze w godzinach 7.30 – 19.00).

Henryk Pawłowski – autor wielu podręczników i zbiorów zadań z matematyki, członek Komitetu Okręgowego i Komitetu Głównego Olimpiady Matematycznej, członek Komitetu Głównego Olimpiady Matematycznej dla Gimnazjalistów, recenzent zbiorów zadań i podstawy programowej z matematyki, nauczyciel prowadzący m.in. 143 finalistów Olimpiady Matematycznej (w tym 64 laureatów), 29 medalistów Międzynarodowych Olimpiad Matematycznych, 11 laureatów Olimpiady Matematycznej Państw Bałtyckich). Nauczyciel prowadził warsztaty matematyczne podczas obozów naukowych w Górznie i Lidzbarku Welskim.

ZAŁĄCZNK- pobierz