Wycieczka do Budapesztu

Serdecznie zapraszamy na wycieczkę do pięknego Budapesztu! 

Wielu turystów to miasto urzeka już od pierwszego spojrzenia, inni zaczynają wpadać w entuzjazm dopiero po głębszym poznaniu, ale w jednym wszyscy są zgodni: Budapeszt jest jednym z najpiękniejszych miast na świecie. Potężny modry Dunaj rozdziela dwumilionowe metropolię na górzystą Budę i równinny Peszt, zaś jego panorama została przez UNESCO wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury. Każdy odwiedzający z pewnością zwróci na niego swoją uwagę. W dzielnicy zamkowej odwiedzający znajdą wspaniały Kościół Macieja, jak również Basztę Rybacką, z najpiękniejszym widokiem na miasto. W pobliżu znajduje się Wzgórze Gellérta, znane z kąpieliska termalnego i stojącej na szczycie cytadeli. Po stronie pesztańskiej w centrum miasta – ekskluzywne pasaże handlowe ze sklepami, kawiarniami, restauracjami oraz miejscami rozrywki. Na promenadzie naddunajskiej usytuowanych jest szereg hoteli światowych sieci, kasyna, a w parku miejskim za Placem Bohaterów czekają na turystów: wesołe miasteczko, ZOO, cyrk. Ponadto w całym mieście można znaleźć wspaniałe kąpieliska, w dużej części zasilane własnymi źródłami termalnymi.

Organizatorem wycieczki jest p. Marcin Budzyński - co gwarantuje profesjonalizm i niezapomniane atrakcje.  

W razie jakichkolwiek pytań pan Marcin Budzyński jest do dyspozycji Państwa w pokoju nauczycielskim w środę o godz. 17.00 – 17.45

Wyjazd jest organizowany po wystawieniu ocen na koniec roku. Dzięki temu uczniowie nie będą mieli zaległości w szkole

    

  

Harmonogram wycieczki krajoznawczo – turystycznej
„Z wizytą u Bratanków” – Budapeszt – stolica Węgier

 

Niedziela (21.06.2015)

18.00 – zbiórka uczestników (Zespół Szkół nr 9)

18.10 – wyjazd do Budapesztu (trasa ok. 850 km)                                                                                    

Czas przejazdu ok. 14 godz. z postojami

 

Poniedziałek (22.06.2015)

8.00 – Przyjazd do Esztergom – zabytkowego miasteczka leżącego nad Dunajem, spacer i zwiedzanie największej węgierskiej bazyliki. Przejazd wzdłuż Dunaju przez Szentendre do Budapesztu. Zakwaterowanie, krótki odpoczynek,

13.00 - obiad

14.00 - 16.00 – odpoczynek  

17.00 - kolacja

18.00 – wyjście na „wieczorne zwiedzanie Budapesztu”

22.00 – cisza nocna

 

Wtorek (23.06.2015)

7.30 – pobudka, śniadanie + prowiant

9.00 – Po śniadaniu zwiedzanie Budapesztu m. in.: Plac Bohaterów najpiękniejszy, reprezentacyjny plac stolicy, Park Miejski, Zamek Vajdahunyad – bajkowa budowla malowniczo położona wśród drzew nad brzegiem jeziora, Szechenyi Fürdo – jeden z największych w Europie kompleksów basenowych, dzielnica ambasad, opera otwarta w 1884 r., dorównująca architekturą i bogactwem wnętrz ówczesnym operom Paryża, Wiednia i Drezna, bazylika św. Stefana – największa świątynia Budapesztu, Parlament należący do największych budynków parlamentarnych na świecie, Wzgórze zamkowe, Kościół Koronacyjny Matyasa pw. NMP, Baszta Rybacka, która zachwyca wspaniałym widokiem z jej tarasu na zabytki Budapesztu, stare kamieniczki Budy, Zamek Królewski

18.00 – obiadokolacja

20.00 – ognisko

 

Środa (24.06.2015)

7.30 – pobudka, śniadanie

9.00 - Po śniadaniu dokończenie zwiedzania stolicy Węgier: Wzgórze Gellerta, z którego roztacza się przepiękny widok, Cytadela, mosty na Dunaju, Wyspa Małgorzaty – z najpiękniejszymi parkami w Budapeszcie, stanowiącymi “zielone płuca” stolicy Węgier.

13.00 – obiad

14.00 – 15.00 – pakowanie i wykwaterowanie                                         

16.00 – wyjazd do Bydgoszczy (po drodze postoje)

Przyjazd do Bydgoszczy ok. 6.00 w czwartek (25.06.2015)

 

Transport: Autokar marki Setra VIP CLAS z DVD, klimatyzacją z komfortowymi
fotelami oraz toaletą. Firma przewozowa Transbus Bydgoszcz. Właściciel Michał Kurc

 

Cena wycieczki: 400 PLN – przy 35 uczestnikach.

Wpłata zaliczki 100 zł do 30 stycznia (cena uwzględnia przejazd autokarem, opłata za parkingi, zakwaterowanie z wyszczególnionymi posiłkami, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, ubezpieczenie)

Zakwaterowanie: Dom Rekolekcyjny św. Arnolda - Budapeszt, Pokoje 1 i 2os. z łazienką            
Strona internetowa: http://swietyarnold.weebly.com

 

Zgoda rodziców - do pobrania