Wycieczka do Torunia w ramach szkolnego koła turystycznego

19 września 2015 roku szkolne koło krajoznawczo  - turystyczne rozpoczęło swoją działalność wybierając się tym razem do Torunia.

Pierwszym punktem była wystawa "Geodium", poświęcona Ziemi jako planecie. Jej centralnym elementem jest obracający się i odpowiednio oświetlony model kuli ziemskiej o średnicy 2,15 m. Dzięki grze świateł w łatwy sposób młodzież mogła przekonać się, dlaczego mamy cztery pory roku, a po dniu następuje noc. Drugim punktem był seans w planetarium zatytułowany "W poszukiwaniu życia". Ten popularno – naukowy seans dotyczył poszukiwania warunków do rozwoju życia na innych obiektach w Kosmosie. Związane jest to z faktem istnienia wody. Tym właśnie tropem wyruszylismy najpierw na Marsa, a potem ku wybranym księżycom Jowisza i Saturna. Te dwa punkty naszej wycieczki, to" strawa duchowa". By zachować równowagę, udaliśmy się również do pizzerii, aby przy "strawie cielesnej" lepiej się poznać i zawiązać grupę na dalsze nasze wycieczki.

Do zobaczenia 17 października na wycieczce do Wdeckiego Parku Krajobrazowego.

Prowadzący grupę: Marzena Szymielewicz, Jerzy Bartelak, Marcin Budzyński