Wymiana międzynarodowa młodzieży - 16.10.2014r.

"Toruń pachnący piernikiem"

W środę 16 października grupa młodzieży z Wymiany Międzynarodowej udała się na trzecią z kolei wycieczkę, tym razem do Torunia.

Zachwyciliśmy się klimatem tego urokliwego miasta! Swą przygodę rozpoczęliśmy od Muzeum Piernika, gdzie młodzież uczestniczyła w warsztatach kulinarnych. Zanim to jednak nastąpiło, wszyscy musieli złożyć przysięgę czeladniczą. Po niej młodzież wzięła wałki do rąk i rozpoczęła zmagania z piernikiem. Trudy zostały zwięczone wypiekiem własnych pierników, które niektórzy skonsumowali na własne ryzyko.

Następnie udaliśmy się do toruńskiego Planetarium, gdzie obejrzeliśmy seans zatytułowany "Osiem planet". Muszę przyznać, że seans zachwycił wszystkich. Dodam tylko, że niektóre elementy projekcji zostały zaprezentowane w technologii 3D.

Kolejny dzień dostarczył wszystkim niesamowitych wrażeń. Oby tak dalej...!

Korespondent wymiany - p. Marcin Budzyński