X MUZA PO ANGIELSKU

Dnia 18.11.15r. w sali kinowej Jeremi w XV LO odbyła się inauguracja projektu filmowego X MUZA PO ANGIELSKU. W ramach projektu planowanych jest pięć spotkań. Uczniowie Gimnazjum Nr 52, którzy uczestniczą w warsztatach po raz drugi, tym razem mieli możliwość zapoznania się z historią Wielkiej Brytanii przedstawioną w barwny i zabawny sposób przez aktorów z międzynarodowej grupy teatralnej The Bear Educational Theatre.  W trakcie przedstawienia aktorzy włączali widzów do wspólnej zabawy, organizując rywalizację w grupach, co zapewne zmotywowało  gimnazjalistów  do lepszego zapamiętywania  faktów z obszernej historii Wielkiej Brytanii. Nasi uczniowie wykazali się  wiedzą i intuicją językową. Nie mieli  wątpliwości, że np.  słowo omelette pochodzi z języka francuskiego, a słowo literature z łaciny. Wiedzieli, że najważniejszą datą w historii Wielkiej Brytanii był rok 1066 i bitwa o Hastings, w której Wilhelm Zdobywca pokonał Harolda II,  co na długie lata wprowadziło panowanie Normanów na Wyspach. Ostatecznie, uczniowie Gimnazjum Nr 52 znaleźli się  wśród zwycięzców konkursu.

Po niezwykłym przedstawieniu aktorzy przeprowadzili z młodzieżą warsztaty w języku angielskim. Warsztaty były inspirujące i angażowały każdego uczestnika  do zabawy. Szczególnie ciekawe było wypowiadanie tego samego zdania z różnymi emocjami oraz zabawa Magic fingers. Na koniec młodzież zadawała aktorom pytania. Kolejne spotkanie planowane jest na styczeń. Tym razem czeka nas  praca z filmem.

Uczestnicy projektu:

Oliwia Banaś 2b