Wioślarstwo

sezon 2018

 

* W dniu 08.09.2018 na ENEA Długodystansowych Mistrzostwach Polski nasi uczniowie zdobyli wiele medali.

 

  • Dwójka bez sternika juniorek – złoty medal - Beata Szymańska, Wiktoria Sieradzka
  • Dwójka bez sternika kobiet – złoty medal - Oliwia Kanczurska, Katarzyna Krawczyk
  • Czwórka podwójna juniorów – srebrny medal - Dawid Frącz-Zakrzewski
  • Czwórka podwójna juniorek – srebrny medal - Małgorzata Strybel, Oliwia Kania, Paula Chrzanowska, Anna Wełnińska

 

* Wyniki klas wioślarskich na Mistrzostwach Polski, które odbyły sie w Kruszwicy w dniach 20-22.07.2018 rok. 

Zawodnicy klasy 2D i 1D wywalczyli łącznie 7 medali Mistrzostw Polski, które jednocześnie dały im zwyciestwo drużynowe. 

ZŁOTY MEDAL

Dwójka podwójna juniorów - Dawid Frącz-Zakrzewski, trener Rafał Dziekoński

SREBRNY MEDAL

Czwórka podwójna juniorek: Oliwia Kania, Anna Wełnińska, Małgorzata Strybel, Paulina Chrzanowska, trener Patryk Glaza

SREBRNY MEDAL

Jedynka juniorek - Basia Streng

SREBRNY MEDAL

Dwójka podwójna juniorek:Małgorzata Strybel, Paulina Chrzanowska, trener Patryk Glaza

BRĄZOWY MEDAL

Dwójka podwójna juniorek - Basia Streng

BRĄZOWY MEDAL

Dwójka podwójna juniorów waggi lekkiej - Artur Zalewski, Patryk Brycki, trener Patryk Glaza

BRĄZOWY MEDAL

Ósemka juniorów - Mateusz Grajzer, Dominik Tataruch, Martin Gondek trenerzy Patryk Glaza i Rafał Dziekoński

 

    

 

 

 

 

sezon 2017

  • WIOŚLARSTWO LOTTO BYDGOSTIA

    Trener: Leszek Lemańczyk

Mistrzostwa Europy Juniorów
  • 2 D

Mateusz Kaliński,Piotr Dziewieczyński ,Maciej Madaj,Jedrzej Skierecki udział.

Najlepsze miejsce Kaliński z Dziewieczyńskim IX. Ci zawodnicy kandydują do reprezentacji na Mistrzostwa Świata Juniorów

  • 3 D

Dominik Gasiul start w reprezentacji Polski na regatach w Ratzeburgu.

 

Mistrzostwa Bydgoszczy na ergometrze 

 - juniorzy

zloto Skierecki

srebro Madaj

- juniorzy waga lekka

złoto Plotka

srebro Paduch 

brąz Siewaszewicz ( I klasa)

 

  • Wioślarstwo – zawodnicy trenera Grzegorza Jankowskiego - klasa 3 D
Zawodnik
Osiągnięcia z okresu 1.07.2017 do 31.08.2017

Grzella Paulina

1m - MP

5m - MŚ

Nowak Wiktoria

4m - MP

Wieczorkowska Karolina

4m - MP

Hałas Patryk

10m - MP

 

  • Wioślarstwo – zawodnicy trenera Tomasza Czubaka  - klasa 3 D
Zawodnik
Osiągnięcia z okresu 1.07.2017 do 31.08.2017

Misiołek Wiktoria

4 miejsce MP

Nowak Julia

4 miejsce MP

Belicki Michał

Brązowy medal MP

Buda Oktawian

Start w międzynarodowych Regatach w Monachium

Dziewieczyński Piotr

Złoty medal Długodystansowe MP, 2 x Złoty Medal MP Start Mistrzostwach Europy

Kaliński Mateusz

Złoty medal Długodystansowe MP, 2 x Złoty Medal MP Start Mistrzostwach Europy

Madaj Maciej

Złoty medal Długodystansowe MP,  Srebrny Medal MP Start Mistrzostwa Europy i Świata

Olejniczak Kacper

Złoty i Srebrny medal MP

Paduch Paweł

Brązowy medal MP

Złoty medal Długodystansowe MP,

Płotka Jarosław

Złoty medal Długodystansowe MP, Srebrny Medal MP Start

Sekuła Maksymilian

Brązowy medal MP

Skierecki Jędrzej

Złoty medal Długodystansowe MP,  Srebrny Medal MP Start Mistrzostwa Europy i Świata

 

sezon 2015

  • Podczas zawodów Baltic Cup w Jonkoping w Szwecji (26-27 wrzesień 2015r.) czwórka pojedyncza 4- w składzie Paulina Grzella, Sara Bugajska, Gosia Piotrowska, Ania Piotrowska na dystansie 500m zajęła III miejsce, a na dystansie 2000m - II miejsce.

 

  • Długodystansowe Mistrzostwa Polski - Kruszwica - IX 2015

Srebrny medal zdobyły: Ewa Gałek, Anna Kaczmarska, Patrycja Wojtkowiak, Marta Urbańska. Trener: Aneta Bełka-Siemion

 

Złoty medal zdobyły: Wiktoria Łukasiewicz, Katarzyna Dreszler. Trener: Aneta Bełka-Siemion

 

  • Mistrzostwa Polski - VII 2015

Złoty medal w kategorii 1xKJL - Ewa Gałek

 

 

  • Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - VII 2015

Złoty medal - Maciej Madaj (trener: Tomasz Czubak)

 

Złoty medal - Mateusz Kaliński i Piort Dziewieczyński (trener: Tomasz Czubak)

  • Podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (EDF Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych), które odbyły sie w Kruszwicy 24-26 lipca 2015r., wioślarki dały z siebie wszystko. Trenerem zawodniczek jest Grzegorz Jankowski
Miejsce
Kategoria
Skład
III 4x+ Karolina Wieczorkowska, Anna Dojczman, Patrycja Skolmowska, Aleksandra Czubek, Aleksandra Kaczmarek (sternik)
III 4x Paulina Grzella, Wiktoria Nowak, Joanna Kocikowska, Zuzanna Maćkowska
I 4- Paulina Grzella, Wiktoria Nowak, Joanna Kocikowska, Zuzanna Maćkowska
IV 1x Aleksandra Krupińska

  

 

  • 5 czerwca 2015r. podczas Regat Nadziei Olimpijskich (Olimpic Hopes Regatta) w Velence na Węgrzech czwórka pojedyncza 4- w składzie Paulina Grzella, Wiktoria Nowak, Patrycja Skolmowska, Zuzanna Maćkowska zajęła II miejsce. Trenerem zawodniczek jest Grzegorz Jankowski.
  
 

 

  • Ogólnopolska Olimpiada Młodzeży - VII 2014

 

Złoty medal

od lewej:  Natalia Borucka, Roksana Żurek, Daniel Bernatajtys (trener), Izabella Gałek, Katarzyna Barlik, Tomasz Czubak (trener), Patryk Glaza (trener)

Złoty medal - Oliwia Stasiłowicz, Wiktoria Niestatek. Trener: Daniel Bernatajtys

 

Złoty medal

od lewej: Patryk Glaza (trener), Krystian Orszt (sternik), Kajetan Mikołajczak, Radosław Krzewiński, Mikołaj Ewertowski, Dominik Gasiul, Daniel Bernatajtys (trener)

 

Osiągnięcia ucziów klas wioślarskich XI Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego:

 

RTW LOTTO BYDGOSTIA - sezon 2013, sezon 2015

 

BTW - sezon 2013, sezon 2014

 

                 

 

Wioślarstwo – niegdyś odmiana transportu (wodnego),  dziś dyscyplina sportowa polegająca na wprowadzeniu w ruch łodzi pływającej po wodzie przy użyciu siły mięśni wioślarza używającego wioseł jako dźwigni prostej.

 

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Wio%C5%9Blarstwo 

Zdjęcia: arch. uczniów ZS9