Mini World Volleyball 2014 o Puchar Prezydenta Miasta Bydgoszczy
Data wydarzenia:
czw., 04/09/2014 - 11:00

XI LO Mistrzostwa Sportowego wspólnie z Urzędem Miasta Bydgoszczy organizuje turniej piłki siatkowej chłopców szkół ponadgimnazjalnych  pod nazwą:

Mini  World Volleyball 2014 o Puchar Prezydenta Miasta Bydgoszczy

nawiązujący do wrześniowych Mistrzostw Świata w piłce siatkowej mężczyzn, które rozegrane zostaną m.in. w Bydgoszczy. Drużyny reprezentujące poszczególne bydgoskie szkoły nosić będą nazwy państw-uczestników wrześniowego  World Volleyball Championship Poland 2014.

Cel:

- promocja rozgrywanych w Polsce i Bydgoszczy Mistrzostw Świata w piłce siatkowej mężczyzn

- popularyzacja piłki siatkowej wśród młodzieży

- promowanie aktywnego spędzenia wolnego czasu przez młodzież.

Termin:

- Turniej zostanie rozegrany w pierwszych tygodniach września 2014r.

- Dokładne terminy rozgrywek, losowanie nazw państw dla poszczególnych szkół z podziałem na grupy  zostaną ustalone na konferencji technicznej, która odbędzie się dnia

04.06.2014 o godz: 15:00 w sali konferencyjnej Zespołu Szkół nr 9 przy ulicy Cichej 59.

Uczestnictwo:

- W turnieju mogą brać udział reprezentacje chłopcy ze szkół ponadgimnazjalnych urodzonych w 1995 i młodsi

- Drużyna składa się maksymalnie z 10 zawodników, którzy będą występować w dostarczonych prze organizatora  koszulkach z nazwą państwa

- z zawodów wyłączeni są zawodnicy klubów sportowych piłki siatkowej zarejestrowani w KPZPS

- Pisemne  zgłoszenia drużyn z podaniem: nazwy szkoły, nazwisk zawodników i prowadzącego nauczyciela oraz podpisane przez dyrektora szkoły należy dostarczyć do organizatora przed rozpoczęciem turnieju.

- Każdy uczestnik zawodów na żądanie organizatora oraz sędziego musi okazać legitymację szkolną.

- Opiekun  grupy jest odpowiedzialny za grupowe ubezpieczenie w szkole swoich zawodników.

System rozgrywek:

4 grupy eliminacyjne po 4-5 zespołów - gra każdy z każdym do dwóch wygranych setów

Dwa pierwsze zespoły z każdej grupy awansują do dalszych gier (z zaliczeniem meczu z grupy) gdzie zostaną utworzone dwie grupy po cztery drużyny. Grupa A łączy się z grupą D, a grupa B z grupą C. Dwie najlepsze drużyny z grup półfinałowych grają „na krzyż” do dwóch wygranych setów. Mecze o medale toczą się do trzech wygranych setów.

Zasady ustalania kolejności:  1. Większa liczba zdobytych punktów, 2. Wyższy stosunek setów wygranych do straconych , 3. Wyższy stosunek zdobytych małych punktów do straconych w setach, 4. Bezpośrednie spotkanie, Punktacja w turnieju: - 2 pkt. za wygranie spotkania, - 1 pkt. za przegranie spotkania, - 0 pkt. za walkower

Nagrody:

Dla najlepszych zespołów: puchary i nagrody

Różne;

Gospodarz zawodów zapewnia opiekę pielęgniarską na wszystkich zawodach.

Na turniejuobowiązują  przepisy Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Wszystkie informacje dotyczące turnieju na stronie: www.zs9.bydgoszcz.pl