Bydgoski Festiwal Nauki na UKW

W dniach 29-30 maja 2014 r. uczniowie klas drugich uczestniczyli w

Bydgoskim Festiwalu Nauki

organizowanym przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Klasa 2a brała udział w pokazie i warsztatach pt. „Szyfrowanie” podczas, których uczestnicy dowiedzieli się, czym jest kryptologia oraz poznali podstawowe techniki szyfrowania. Na warsztatach uczniowie musieli odszyfrować ukryte zdania oraz samodzielnie zaszyfrować wiadomości korzystając z różnych metod.

Klasa 2b wzięła udział w pokazie pt. „Zjawiska fizyczne w mięśniu – czy w moim ciele płynie prąd EMG”. Uczniowie dowiedzieli się, jak ważną rolę w codziennej lokomocji człowieka oraz w kształtowaniu się jego postawy odgrywa siła mięśni szkieletowych, ich moc i wytrzymałość. Poznali elektrosymylację – zabieg, który ma na celu wywołanie skurczu mięsni za pomocą prądu impulsowego małej częstotliwości.

Zajęcia były bardzo interesujące i dostarczyły młodzieży wielu wrażeń i dobrej zabawy.