Ciepło, zimno: Dom Klimatu (Klimahaus) ale i nie tylko...

Jak mieszkali starożytni? Dom i życie codzienne we wczesnym okresie epoki brązu - to wszystko zostało przedstawione nam przez charyzmatycznego przewodnika, któremu dzielnie pomagała p. Bożejewicz. Tego dnia udaliśmy się do Bremerhaven. Mieliśmy okazję zobaczyć dom z epoki brązu. To tak jakby cofnąć się w czasie o ponad 2600 lat. Moim zdaniem najciekawszy był jednak Dom Klimatu Bremerhaven, gdzie fascynujący świat nauki i rozrywki przybliżył nam tematykę klimatu w całej swej różnorodności. Czekały na nas imponujące przestrzenne przeżycia: strefy klimatyczne na ziemi, instalacje multimedialne, interaktywne eksponaty, akwaria i wiele innych atrakcji. W czasie podróży przez trzy oddzielne części Domu Klimatu  na własnej skórze odczuwaliśmy klimat panujący w różnych strefach klimatycznych Ziemi – suche zimno, parną wilgoć i palący upał – oraz dowiedzielismy się, jak udało się ludziom dostosować do nawet najtrudniejszych warunków klimatycznych.

Korespondent wymiany i szalejący fotoreporter: Marcin Budzyński