Imieniny Marszałka

Dzień 19 marca to imieniny Józefa, dla nas Polaków prócz osób najbliższych czy przyjaciół  o tym imieniu, kojarzy się z człowiekiem, którego życie było bezgranicznie oddane Ojczyźnie – Marszałkiem Józefem Piłsudskim. Niekwestionowanym   twórcą  polskiej drogi do niepodległości uzyskanej po 123 latach zaborów.

 

W drugiej dekadzie XX wieku pierwsza wojna światowa pogrąża Europę, wokół naszych granic powstają państwa totalitarne. Stąd Polska potrzebuje człowieka o nieprzeciętnej osobowości i autorytecie.  Marszałek nim był i sprostał zadaniom związanym z odzyskaniem niepodległości oraz odbudową II Rzeczpospolitej.

 

Uczniowie naszej szkoły uczcili pamięć Józefa Piłsudskiego w dniu Jego imienin wraz z przedstawicielami Związku Sybiraków, składając kwiaty i zapalając znicz przy symbolicznym pomniku na terenie  Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy. 

 

Naszym patriotycznym nakazem jest, by twórca odrodzonej, wolnej i niepodległej Polski  nie  został  przez kolejne pokolenia zapomniany jak miało to miejsce w czasach PRL.

 

Przygotowanie - Anna Arbszajtis