Jever - "tajemnicze" miasto we Wschodniej Fryzji

Jever jest miastem powiatowym powiatu Friesland w Dolnej Saksonii. Znajduje się w kraju w północno-wschodniej części Półwyspu we Wschodniej Fryzji. To niebywała okazja przed jutrzejszą wycieczką do miasta Groningen w Holandii. Przyjechaliśmy do Jever, by zobaczyc to niezwykłe miasto wraz z zamkiem, w którym zamieszkiwała slynna "Panna Maria". Historie jej zycia przybliżyła nam pasjonujaca przewodniczka (mająca bagatela już prawie 80 lat).

Jak wspomniałem Jever znajduje się we Wschodniej Fryzji, natomiast Groningen - miasto w Holandii,do którego udamy sie jutro, to juz zachodnia Fryzja. Dla nas to będzie niebywała okazja do porównania tych dwoch tak różnych pod wzgledem architektury i życia mieszkanców miejscowości.

Po południu, podczas wspólnego spotkania przy grillu, mieliśmy okazję podsumować to wszystko, co przeżylismy wspólnie do tej pory. Niektórzy oglądali prezentację zdjęć, inni udali się na wspólna zabawę. Po prostu dla każdego znalazło się coś miłego... Wink

Korespondent wymiany - Marcin Budzyński