Kolejne sukcesy strzelców podczas Złotego Muszkietu i Złotej Krócicy

2. czerwca to drugi dzień startów i konkurencje rozgrywane w zawodach o Złoty Muszkiet i Złotą Krócicę.

Mamy kolejne powody do dumy. Za sprawą karabiniarzy, którzy ponownie stawali na podium.

W konkurencji Karabinu sportowego juniorów młodszych wygrał Adrian Augustynowicz z wynikiem 559 pkt.

W pierwszej dziesiątce sklasyfikowani zostali jeszcze na:

6 miejsce - Alekscander Chrześcijanski (547)

7 miejsce – Kajetan Krzanowski (542)

Dziewczęta również świetnie sobie radziły podczas strzelania konkurencji karabin pneumatyczny.

Srebrny medal wywalczyła Wiktoria Bujna notując wynik 513,8, musiała uznać wyższość zawodniczki Gwardii Zielona Góra Amelii Błażejczak, która uzyskała 514,6 pkt. Brązowy medal w tej konkurencji wywalczyła Martyna Krzesaj (Legia Warszawa) 512,8. Tuż za podium stanęła Kamila Lutowska  (512,4). Szóstą lokatę wywalczyła Martyna Przybyłowska (610,5).

Dodajmy, że Zawisza Bydgoszcz prowadzi w klasyfikacji klubowej Złotego Muszkietu po pierwszym dniu z dużą przewagą nad Gwardią Zielona Góra i Kalibrem Białystok