Maraton Pisania Listów

Od zeszłego roku nasi uczniowie biorą udział w organizowanym przez Amnesty International Maratonie Pisania Listów.

W tym roku akcja niesienia pomocy prześladowanym przypadła w dniach  od 8 do 12 grudnia. Do naszego przedsięwzięcia udało się pozyskać uczniów z innych szkół bydgoskich. Wspólnie napisaliśmy 381 listów.

Najwięcej zostało wysłanych do Arabii Saudyjskiej w obronie Raifa  Badawiego  oraz do Chińskiej Republiki Ludowej w sprawie Liu Ping. Należy jednak nadmienić, że wszyscy poszkodowani znaleźli obrońców wśród naszej młodzieży. Czekamy na efekty naszych działań. , o których na bieżąco będziemy informować na stronie internetowej naszej szkoły. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie.

Zorganizowanie Maratonu Pisania Listów było możliwe dzięki pozyskaniu środków z Bydgoskich Grantów Oświatowych.

 

Anna Kiełpinska