MATURY NA START w XI LOMS

Do tegorocznej matury przystąpił wyjątkowy rocznik. To absolwenci czwartej klasy, którzy w wyniku reformy systemu oświaty uczyli się nie trzy, ale cztery lata w liceum. To także uczniowie, którzy część nauki w szkole ponadpodstawowej odbyli w formie zdalnej ze względu na pandemię koronawirusa i obowiązujące obostrzenia.

4 maja 2023 roku, nasi maturzyści zmierzyli się z egzaminem z języka polskiego na poziomie podstawowym. Przed nimi jeszcze w piątek język angielski, a w poniedziałek matematyka oraz w kolejnych dniach ustna matura.

Matura jest dla wielu naszych Absolwentów najważniejszym egzaminem, przed jakim stanęli na ścieżce swojej edukacji. Zatem nie pozostaje nam nic innego, jak tylko życzyć "połamania pióra"!

Niech 7 lipca 2023 roku, podczas wręczenia świadectw maturalnych, pojawi się w Waszych sercach poczucia spełnienia, a słowa św. Pawła: "W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem..." (2Tm 4,7) i MATURĘ w XI LOMS zdałem, staną się po prostu faktem!!!

/M. Budzyński/