Niedziela Palmowa - rozpoczął się Wielki Tydzień oraz nasze szkolne rekolekcje

W Niedzielę Palmową, mszą św. o godz. 9.30, rozpoczęliśmy nasze szkolne rekolekcje. Mają na celu odnowienie wiary, która dzisiaj nie jest sprawą ani łatwą, ani oczywistą, nie jest niepodważalna, nie jest czymś naturalnym i niekwestionowanym.

„O wiarę trzeba jednak walczyć, trzeba ją rozumieć, trzeba ją rozwijać, trzeba jej strzec. Wiara jest ogromnym skarbem, który Bóg złożył w naszym sercu, a my „przechowujemy ten skarb w naczyniach glinianych, aby z Boga była owa przeogromna moc, a nie z nas.” (2 Kor 4,7) Wiarę trzeba więc najpierw rozpoznać jako skarb, zrozumieć i chronić.” – powiedziała Aleksandra Chudy, uczennica klasy 3 naszego gimnazjum przed rozpoczęciem Mszy św.

I temu właśnie mają służyć rekolekcje. Rozpoznawaniu wiary, jako skarbu, powierzonego indywidualnie, każdemu z nas. W przeciwnym wypadku, w sytuacji kryzysu, sami jesteśmy odpowiedzialni za jej utratę i osłabienie. A tak często się dzisiaj dzieje, że ludzie wychowani w wierze tracą ją, odchodzą od niej – dla różnych przyczyn- zapierają się wiary i Boga, odrzucają przykazania.

Niedziela Palmowa, którą obchodzą katolicy, rozpoczyna Wielki Tydzień. To najważniejsze siedem dni w całym kościelnym kalendarzu. Wierni z parafii Zmartwychwstania Pańskiego oraz uczniowie z Zespołu Szkół nr 9 w tym wyjątkowym dniu, czynnie uczestniczyli w procesji z palmami nawiązującymi do tryumfalnego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy.

Szczególne uznanie należy się p. Beacie Paprockiej, która wraz z uczniami klas drugich gimnazjum przygotowała ponad 3-metrową palmę, niesioną przez uczniów w procesji.

 

Przygotował - Marcin Budzyński