Prawybory do Parlamentu Europejskiego

20 maja 2014 roku  uczniowie naszej szkoły mogli wziąć udział w „wyborach” do Europarlamentu. Karta do głosowania zawierała wszystkie komitety wyborcze zarejestrowane w województwie kujawsko-pomorskim. Frekwencja wyniosła 70%.

Zwyciężył Komitet Wyborczy Nowa Prawica – Janusza Korwin – Mikke uzyskując 28% głosów. 16 %  głosów uzyskały : Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość i Koalicyjny Komitet Wyborczy Europa Plus Twój Ruch, a 11 % Komitet Wyborczy Wyborców Ruch Narodowy i Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP. Nasi uczniowie wybrali jeszcze europosłów z Komitetu Wyborczego Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry – 8% głosów. Pozostałe komitety nie przekroczyły progu wyborczego.

Eurowybory zorganizowano w ramach  realizacji projektu „Młodzi głosują” zorganizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Głosuj odpowiedzialnie! Poznaj program partii, na którą głosujesz!