Sukcesy strzelców podczas zawodów o Puchar Bydgoszczy i IV Memoriału Patrycji Makowskiej

Już po raz IV zawsze w maju rozgrywany jest Memoriał Patrycji Makowskiej naszej wspaniałej zawodniczki, która opuściła nas przedwcześnie w tragicznym wypadku samochodowym. Między innymi dzięki tym zawodom zawsze o niej pamiętam.

Podczas tych zawodów wystrzelano kilka bardzo dobrych wyników i ustanowione zostały dwa nowe rekord Polski w konkurencji Psz 2x30  przez Wiktora Kopiwodę z Grota Płock i w pistolecie pneumatycznym MIX Helena Włazik (1G) i Mateusz Kierzek Zawisza Bydgoszcz.  Oczywiście z bardzo dobrej strony zaprezentowali się uczniowie naszego liceum oraz Zawiszy Bydgoszcz.

Udanie starty rozpoczęła Magda Ściesińska (2F)w pistolecie pneumatycznym wywalczając srebrny medal z wynikiem 445 pkt, przegrała tylko z zawodniczka Lidera Amicus Lębork Adrianną Pakiełą która wystrzelała 458 pkt. Magda w kolejnym starcie strzelała jeszcze lepiej i zrewanżowała się swojej rywalce wygrywając konkurencję pistolet sportowy 30+30 z wynikiem 517 pkt. W tej konkurencji 5 miejsce wywalczyła Julia Wejman z klasy 1G.

Karabiniarze i karabiniarki poszli w ślad Magdy i również stawali na podium tej imprezy. W śród juniorów młodszych w konkurencji karabin sportowy 3 postawy Adrian Augustynowicz zajął  3 miejsce z wynikiem 560 pkt, a Aleksander Chrześcijański był 4 z wynikiem 544 pkt. W tej samej konkurencji w śród dziewcząt wygrała z bardzo dobrym wynikiem 574 pkt Wiktoria Bujna (1G), 2 miejsce wywalczyła Martyna Przybyłowska (2F) 557 pkt, trzecia była Daria Mayer 555 pkt (1G), a tuz za podium sklasyfikowano Weronikę Piasecka (2F) z wynikiem 552 punkty.

Podobnie jak juniorki strzelała młodziczka Kamila Lutowska. Popularna „Lucia” uzyskała wynik 569 pkt i bezapelacyjnie wygrała konkurencję Ksp 3x20. Również w drugiej konkurencji karabin pneumatyczny była najlepszą zawodniczka. Zdobyła złoto z super wynikiem 412,1 pkt. Druga była jej koleżanka klubowa reprezentująca SP 32 Julia Rochowska, która wystrzelała rekord życiowy 408,5, a trzecie miejsce wywalczyła Aleksandra Stolc z Lidera Amicus Lębork.

W tej samej konkurencji leż wśród juniorek młodszych zwyciężyła Martyna Przybyłowka z wynikiem 512,8. Na podium stanęły zawodniczki Sokoła Zduńska Wola i Kalibra Białystok Joanna Jasińska i Weronika Puchalska. Tuż za podium sklasyfikowano Wiktorię Bujną (508,7), Weronika Piasecka (507,9) miejsce 5, na 6 pozycji Daria Mayer (502,5), a na 7 miejscu Julia Kuszewska 495,4.

Juniorzy młodsi nie wywalczyli medalu. Najwyżej sklasyfikowany był Adrian Augustynowicz miejsce 4, Kajetan Krzanowski miejsce 6, a Aleksander Chrześcijański miejsce 8.

Podczas tych zawodów bardzo dobre starty zanotowała Helena Włazik. Wywalczyła 3 medale w konkurencjach młodziczek. Złoto w Psp 30+30 z wynikiem (524 pkt), srebro w Ppn 40 strzelając (360) i jeszcze raz srebro w konkurencji Ppn MIX w parze z Remigiuszem Kierzkiem.

W konkurencji MIX ale karabin zwyciężyła para XI LOMS Martyna Przybyłowska i Adrian Augustynowicz przed parą Kalibra Białystok w składzie Weronika Puchalska i Michał Januszewski, a brąz wywalczyła Kamila Lutowska w parze z Sebastianem Bugajskim.

To nie koniec sukcesów naszych strzelców. W karabinie 60 strzałów leżąc wśród juniorów młodszych wygrał Adrian Augustynowicz, przed Aleksandrem Chrześcijańskim i Kajetanem Krzanowskim (wszyscy 2F). Wśród juniorek w tej konkurencji wygrała Weronika Piasecka, przed Darią Mayer obie uzyskały 605,5 decydowała ostatnia seria. Trzecia była Aleksandra Chmiel (Śląsk Wrocław). Tuz za podium uplasowała się Wiktoria Bujna, a następnie Martyna Przybyłowska i Julia Kuszewska.

W tej konkurencji lecz w młodzikach na podium stanął Damian Kumkowski zajmując 2 lokatę. Przegrał z kolega klubowym Julianem Krzyżańskim, a podium uzupełnił kolejny zawodnik z grodu nad Brdą Mateusz Kornacki

Wielkie brawa dla zawodników i trenerów.