Szkolne obchody 20-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej oraz 25-lecia członkowska w NATO

Szkolne obchody wstąpienia Polski do Unii Europejskiej odbyły się w czasie Drzwi Otwartych naszej szkoły.  Na korytarzach czekały stanowiska przygotowane przez uczniów w ramach szkolnego festiwalu Państw Unii Europejskiej.   

Ukazywały one zwyczaje, zabytki, ludzi kultury i sportowców oraz najciekawsze elementy, które szczególnie charakteryzują dane państwo. Uczniowie przygotowali również smaczne przekąski. Można było skosztować francuskie sery, greckie oliwki, niemieckie kiełbaski czy ziemniaczaną sałatkę oraz chleb ze smalcem i kiszone ogórki.

W tym dniu odbył się również konkurs i według powołanej szkolnej komisji najpiękniejsze stoisko przygotowała klasa 1D, któremu także towarzyszyła gra na akordeonie.

Sam festiwal został zorganizowany z okazji 20-letniej rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, a dekoracje obrazujące działalność NATO w Polsce podkreślały 25-rocznicę przystąpienia Polski do Paktu Północnoatlantyckiego. W przygotowanie tego wydarzenia zaangażowało się wiele osób, a przede wszystkim grono pedagogiczne wraz z trenerami, uczniowie naszej szkoły oraz ich rodzice, za co serdecznie wszystkim dziękujemy!