Wymiana Miedzynarodowa - Wilhelmshaven - Jade Weser Port

Poniedziałek rozpoczął się bardzo ciekawie, bo od stworzenia projektu najwyższej wieży, którą mlodzież mogła zbudować z kartonu, patyczków do szaszłyków oraz plasteliny. Pomysły mlodzieży nie znały granic i każda z wybudowanych wież miała inny kształt. Po wykoniu ekwilibrystycznych wież zwiedziliśmy niemiecką szkołę, by nastepnie podsumować nasz pobyt w szkolnej stołówce, gdzie zostaliśmy poczęstowani wypiekami przygotowanymi przez rodziny z Wilhelmshaven.

Po poczestunku czekała na nas "uczta duchowa". Wyruszyliśmy autokarem, by zobaczyć najciekawsze miejsca miasta, ktore skoncentrowane są wokół Jade Weser Port. Kwintesencją naszej wyprawy bylo  Deutsches Marinemuseum. Niemieckie Muzeum Marynarki to placówka niezbyt wielka, ale za to posiada ciekawe eksponaty: duży niszczyciel rakietowy D 186 Mölders, jedyny zachowany z trzech okrętów klasy Lütjens, zbudowanej na zamówienie Bundesmarine w USA. To powoduje, że muzeum wydaje się początkowo tylko dodatkiem do wielkiego niszczyciela. Wśród "przystawek" otaczających "Möldersa" trzeba wymienić stojący burta w burtę trałowiec "Weilheim" oraz ustawiony na lądzie U-10 - mały okręt podwodny klasy 205.

Tyle na dzis. Jak widac na zdjeciach pogoda dopisuje i humor tezUśmiech. Jutro wybieramy sie do Bremenhaven, ale o tym miescie napisze jutro...

Korespondent wymiany- Marcin Budzyński