XI LOMS podwójnym krajowym mistrzem szkół ponadgimnazjalnych

16 września 2014 roku już po raz drugi na stadionie rzeszowskiej "Resovii" rozegrany został Finał Krajowej Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej Szkół Ponadgimnazjalnych. Jak zwykle nie mogło zabraknąć tam uczniów z XI Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego im. Bydgoskich Olimpijczyków w Bydgoszczy pod opieką charyzmatycznego trenera Jacka Lewandowskiego. Bydgoscy uczniowie uchodzili za głównych faworytów do wygrania całej imprezy, zarówno w kategorii kobiet jak i mężczyzn. I tak się w tym roku właśnie stało. XI nie zawiodła.

Podczas zawodów zawodnicy rywalizowali w 5 konkurencjach: 100m, 400m, 800m (dziewczyny) / 1500m (chłopcy), pchnięcie kulą oraz skok w dal. Każda ze startujących szkół mogła wystawić 15-osobowy skład (po 3 na każdą konkurencję) plus sztafeta 4x100m. Do klasyfikacji zespołowej brano pod uwagę wyniki dwóch najlepszych zawodników z każdej konkurencji, wyniki były przeliczane na punkty i w ten sposób powstawała suma dziesięciu najlepszych wyników + wynik sztafety. Tak pokrótce przedstawiają się zasady rozgrywania finału.

W ubiegłym roku,  finał również organizował Szkolny Związek Sportowy województwa Podkarpackiego. W poprzedniej edycji XI LOMS w kategorii dziewcząt zdobyło I - miejsce, natomiast w kategorii chłopców III - miejsce. W tym roku oba zespoły uchodziły za głównych faworytów do zdobycia medali z najcenniejszego kruszcu. Uczniowie XI LOMS podołali zadaniu i zdobyli dublet podczas rzeszowskiego finału. To naprawdę ogromny sukces.

Indywidualnie najbardziej wartościowy wynik wśród dziewczyn uzyskała Helena Dalke, tuż za nią uplasowała się Gabriela Żelińska i to właśnie te zawodniczki zostały dodatkowo wyróżnione przez organizatorów pamiątkowymi statuetkami. Przypomnijmy, że dziewczyny biegły ze sobą razem na dystansie 400 metrów. Helena poprawiła swój rekord życiowy wbiegając na metę z czasem 56,56 sek. Gabriela zameldowała się na mecie tuż za nią z równie wartościowym czasem 58,70 sek. Wśród chłopców natomiast najwięcej punktów dla zespołu XI LOMS uzyskał Tomasz Zelma w pchnięciu kulą. Cisnął on kulą na odległość 17,21m.

 

Wyniki 3 najlepszych Szkół Ponadgimnazjalnych:

Kategoria Dziewczyn:
          1545 pkt.             XI LOMS Bydgoszcz
               1362 pkt.             ZS Aleksandrów Łódzki
    1348 pkt.             III LO Wrocław
Kategoria Chłopców:
      1520 pkt.             XI LO Bydgoszcz
  1434 pkt.             V LO Rzeszów
              1358 pkt.             ZS Aleksandrów Łódzki

 

Oto składy złotych medalistów z XI LO:

Dziewczęta:

Zuzanna Kaniecka
Sandra Pietras
Ewelina Szymanek
Gabriela Żelińska
Helena Dalke
Patrycja Romel
Wiktoria Zezula
Agata Wasiluk
Marta Witkowska
Anna Czapiewska
Marcelina Grzegorek
Sandra Radecka
Wiktoria Liberska
Agata Syrocka
Justyna Wiśniewska

Chłopcy:

 

Dawid Nitka
Mateusz Madej
Oskar Jędraszek
Mateusz Sieradzki
Wojciech Szala
Patryk Radwański
Patryk Sieradzki
Krystian Borowski
Tomasz Zelma
Bartłomiej Drahaim
Aleksander Czaplarski
Vincent Marek
Maciej Włodarski
Artur Polasik

 

Szczególne podziękowania należą się p. Tomaszowi Wierzejskiemu z Wydziału i Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Bydgoszcz, dzięki któremu wyjazd reprezentacji XI LOMS doszedł do skutku, trenerom zawodników:  Wiesławowi Czapiewskiemu, Stanisławowi Olczykowi, Januszowi Gassowskiemu, Bartoszowi Sobowcowi, Malwinie Stefańskiej, Arturowi Kohutkowi, Sylwestrowi Niebudkowi, Danielowi Kaźimierczakowi oraz Jackowi Lewandowskiemu, którzy  na te mistrzostwa wysłali wspaniale przygotowanych zawodników.

 

       

Fotorelacja : Artur Polasik i p. Marcin Budzyński