ŻYWE LEKCJE HISTORII

W dniu 30 stycznia 2015 roku gościliśmy w naszej szkole teatr historyczny. Uczniom klas gimnazjalnych przedstawiono  historię  Państwa Zakonu Krzyżackiego, począwszy od jego  powstania po sekularyzację. Licealistom  przypomniano dzieje „Polski  Sarmackiej – Legendy Husarii” jej wielkich wiktorii.

 

„Żywe Lekcje Historii” to podróż poprzez wieki, poruszająca zagadnienia wychowania patriotycznego.  W  trakcie lekcji młodzież miała okazję dobrze się bawiąc zdobyć wiedzę historyczną.

 

Każdy z ww. tematów to około 50 minut barwnego opowiadania wraz z prezentacją strojów, sztuki walki oraz dużą dawką wiedzy podanej w formie dostosowanej do wieku i percepcji słuchaczy. To również czynny udział widowni w przygotowanych zabawach podnoszących ich atrakcję.

 

Klasy młodsze wspaniale zostały wprowadzone w zagadnienie historii,pobudzające zainteresowanie tym przedmiotem, natomiast dla klas starszych było to barwne przypomnienie materiału.

 

 

                                                                            Przygotowanie: Anna Połońska, Anna Arbszajtis