Piłka siatkowa

Świder Paulina

MP U-23,VICE MP JUNIOR

• III miejsce w Mistrzostwach Polski Kadetów (03 -07.05.2017r.) - Olecko

• III miejsce w Mistrzostwach Polski Kadetek w piłce siatkowej (3-7 maja 2016r.) - Tomaszów Lubelski

Kapitan drużyny  - Aleksandra Hamuda (uczennica klasy IE), na zdjęciu z trenerką Agatą Kopczyk

• II miejsce w finałach Licealiady  - Wieliczka 2015

• FINALISTKI ROZGRYWEK MŁODEJ LIGI W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT SEZON 2014/2015

• Uczennice XI LOMS, a jednocześnie zawodniczki KS Pałac Bydgoszcz, co roku walczą w finałach Mistrzostw Polski.

W sezonie 2014/2015 zdobyły brazowy medal kadetek:

W sezonie 2014/2015 zdobyły brazowy medal juniorek:

• Uczniowie XI LOMS, a jednocześnie zawodnicy KS Chemik Bydgoszcz, w sezonie 2014/2015 zdobyli medale Mistrzostw Polski juniorów i Młodej Ligi:

• Dziewczęta  - rocznik 1997 - Siatkarskie Ośrodki szkolne
  • Chłopcy rocznik 1997 - Siatkarskie Ośrodki Szkolne

W roku 2012 w naszej szkole powołano Szkolny Ośrodek Siatkarski.

Piłka siatkowa, siatkówka – sport drużynowy, w którym (w tradycyjnej, klasycznej odmianie tj. siatkówce halowej) uczestniczą dwa sześcioosobowe zespoły, w każdym: rozgrywający, atakujący, dwóch środkowych i dwóch przyjmujących oraz libero – na boisku przebywa jednak tylko sześciu zawodników, libero zmienia się najczęściej ze środkowymi, gdy drużyna przyjmuje zagrywkę.

Pomysłodawcą reguł gry w piłkę siatkową był Amerykanin William G. Morgan – na co dzień nauczyciel wychowania fizycznego w Young Men's Christian Associaton (YMCA) w mieście Holyoke w stanie Massachusetts9 lutego 1895 odbył się w tamtejszej sali gimnastycznej premierowy pokaz stworzonej przez niego dyscypliny, którą wówczas nazywano Mintonette.

W dniach 18-20 kwietnia 1947, podczas Kongresu w Paryżu, powołano do życia Międzynarodową Federację Piłki Siatkowej (FIVB). Jej pierwszym prezydentem wybrano Francuza Paula Libaud (sprawował on tę funkcję aż do 1984), zaś jednym z jego zastępców został Polak Zygmunt Nowak. Wśród załozycieli FIV było 14 krajów: BelgiaBrazyliaCzechosłowacjaEgiptFrancjaHolandiaJugosławiaPolskaPortugaliaRumuniaUrugwajStany ZjednoczoneWęgry i Włochy.

1949 zorganizowano pierwsze Mistrzostwa Świata mężczyzn, a w 1952 Mistrzostwa Świata kobietMistrzostwa Europy mężczyzn wprowadzono do kalendarza w 1948, a Mistrzostwa Europy kobiet w 1949. Do programu olimpijskiego siatkówka (zarówno w wydaniu kobiet, jak i mężczyzn) weszła w 1964, podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Pi%C5%82ka_siatkowa

Zdjęcia: arch. uczniów ZS9