Wioślarstwo

• Podczas zawodów Baltic Cup w Jonkoping w Szwecji (26-27 wrzesień 2015r.) czwórka pojedyncza 4- w składzie Paulina Grzella, Sara Bugajska, Gosia Piotrowska, Ania Piotrowska na dystansie 500m zajęła III miejsce, a na dystansie 2000m - II miejsce.

• Długodystansowe Mistrzostwa Polski - Kruszwica - IX 2015

Srebrny medal zdobyły: Ewa Gałek, Anna Kaczmarska, Patrycja Wojtkowiak, Marta Urbańska. Trener: Aneta Bełka-Siemion

Złoty medal zdobyły: Wiktoria Łukasiewicz, Katarzyna Dreszler. Trener: Aneta Bełka-Siemion

• Mistrzostwa Polski - VII 2015

Złoty medal w kategorii 1xKJL - Ewa Gałek

• Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - VII 2015

Złoty medal - Maciej Madaj (trener: Tomasz Czubak)

Złoty medal - Mateusz Kaliński i Piort Dziewieczyński (trener: Tomasz Czubak)

• Podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (EDF Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych), które odbyły sie w Kruszwicy 24-26 lipca 2015r., wioślarki dały z siebie wszystko. Trenerem zawodniczek jest Grzegorz Jankowski
Skład
III 4x+ Karolina Wieczorkowska, Anna Dojczman, Patrycja Skolmowska, Aleksandra Czubek, Aleksandra Kaczmarek (sternik)
III 4x Paulina Grzella, Wiktoria Nowak, Joanna Kocikowska, Zuzanna Maćkowska
I 4- Paulina Grzella, Wiktoria Nowak, Joanna Kocikowska, Zuzanna Maćkowska
IV 1x Aleksandra Krupińska

• 5 czerwca 2015r. podczas Regat Nadziei Olimpijskich (Olimpic Hopes Regatta) w Velence na Węgrzech czwórka pojedyncza 4- w składzie Paulina Grzella, Wiktoria Nowak, Patrycja Skolmowska, Zuzanna Maćkowska zajęła II miejsce. Trenerem zawodniczek jest Grzegorz Jankowski.

• Ogólnopolska Olimpiada Młodzeży - VII 2014

Złoty medal

od lewej:  Natalia Borucka, Roksana Żurek, Daniel Bernatajtys (trener), Izabella Gałek, Katarzyna Barlik, Tomasz Czubak (trener), Patryk Glaza (trener)

Złoty medal - Oliwia Stasiłowicz, Wiktoria Niestatek. Trener: Daniel Bernatajtys

Złoty medal

od lewej: Patryk Glaza (trener), Krystian Orszt (sternik), Kajetan Mikołajczak, Radosław Krzewiński, Mikołaj Ewertowski, Dominik Gasiul, Daniel Bernatajtys (trener)

Osiągnięcia ucziów klas wioślarskich XI Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego:

RTW LOTTO BYDGOSTIA - sezon 2013, sezon 2015

BTW - sezon 2013, sezon 2014

Wioślarstwo – niegdyś odmiana transportu (wodnego),  dziś dyscyplina sportowa polegająca na wprowadzeniu w ruch łodzi pływającej po wodzie przy użyciu siły mięśni wioślarza używającego wioseł jako dźwigni prostej.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Wio%C5%9Blarstwo

Zdjęcia: arch. uczniów ZS9