Echa wymiany międzynarodowej

Goście z Wilhelmshaven wyjechali, ale miło nam było przeczytać artykuł zamieszczony przez Nich na stronie http://www.ams-whv.de/

My również ciepło wspominamy to spotkanie!

Tłumaczenie artykułu:

Od 13 do 23 września grupa uczniów z  Marion-Dönhoff-Schule wraz z nauczycielami: panią Sokolowski i panem Zilinski byli gośćmi w Zespole Szkół nr 9 w Bydgoszczy. Uczniowie i nauczyciele przebywali u polskich rodzin,gdzie doświadczyli gościnności,która przerosła ich najśmielsze oczekiwania.

Wymiana przebiegała pod hasłem:”Kultura i sport”. Jednym z ważniejszych punktów była wizyta w Muzeum Piernika oraz Planetarium w Toruniu. Wycieczka do Gdańska i pobyt na Westerplatte było również ważnym wydarzeniem. Niezwykłym przeżyciem okazał się koncert jazzowy w filharmonii , zwłaszcza, że większość młodych ludzi miała okazję po raz pierwszy zetknąć się z tego rodzaju pokazem. Wielką atrakcją był udział w meczu Zawisza, bydgoskiego klubu, który po latach niepowodzeń znowu gra w Ekstraklasie.

Wspólne przedsięwzięcia sprawiły, że młodzież szybko zżyła się z sobą. Powstały prawdziwe przyjaźnie, które również po wyjeździe są utrzymywane. Poza tym, dzięki wymianie młodzi ludzie zebrali ogromne życiowe doświadczenie, z którego na pewno będą czerpać korzyści w przyszłości.

Stefanie Tiemann (Kl. 9 a) trafnie podsumowała wszystko: „To był po prostu wspaniały czas, ponieważ szybko zaczęliśmy się dobrze rozumieć. Wszystko, co robiliśmy, było po prostu super.”

Rewizyta gości z Polski przewidywana jest na marzec 2014r. Jesteśmy w trakcie przygotowań atrakcyjnego programu dla naszych gości.