"Mleko dla Aleppo" - szkolna akcja pod patronatem Papieskiego Stowarzyszenia Kościołowi w potrzebie

Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie kontynuuje akcję charytatywną: „Mleko dla Aleppo”, która obejmuje prawie 3 tys. dzieci z dotkniętej wojną w Syrii.  By "dołożyć coś od siebie" i kolejny raz pomóc dzieciom w Syrii, społeczność Zespołu Szkół nr 9: nauczyciele, pracownicy szkoły i uczniowie, dzięki ogromnemu zaangażowaniu p. Beaty Paprockiej, zebrali na ten cel, ponad 370 zł. Wszystko to miało miejsce w "tłusty czwartek" - 8 lutego 2018 roku, na parterze naszej szkoły. Młodzież od samego rana przynosiła smakołyki: chruściki, pączki, babeczki, ciasta, które pózniej były rozprowadzane wśród uczniów i wszystkich, którzy pojawili się przy szkolnym stoisku. Dochód w tego ogromnego "daru serca" zostanie przesłany Papieskiemu Stowarzyszeniu Pomocy Kościołowi w Potrzebie, które od wielu lata stara się zapewnić wsparcie materialne i duszpasterskie chrześcijanom prześladowanym na tle religijnym lub politycznym, a także uchodźcom, ofiarom wojen i klęsk żywiołowych.

Wszystkim, którzy zaangażowali się tę akcję, serdecznie dziękujemy i jak to nieraz się mówi: do następnego razu...! Wiemy, że Wasze serca nie są obojętne na tragedie innych ludzi!

                                                                                   Katecheci Zespołu Szkół nr 9