Wymiana międzynarodowa 2017 - odsłona pierwsza!
Drezno – perła baroku - saksońska stolica przyciągająca turystów wspaniałą Starówką  oraz zespołem pałacowym  Zwinger.

Wyjazdem z Bydgoszczy o godz. 7.00, przekroczeniem granicy na Odrze oraz przejazdem niemieckimi autostradami, rozpoczeliśmy tegoroczną, w sumie czwartą, Międzynarodową Wymianę Młodzieży, w której bierze udział trzynastu uczniow i dwóch nauczycieli. Pierwsze kroki doprowadziły nas do Drezna- zwanrgo "Florencją Pólnocy" lub "Perłą Baroku", gdzie zostaliśmy powitani przez o. Sylwestra Wydrę SVD (prywatnie jest to mój kolega z czasów studiów filozoficzno - teologicznych). Nasze zwiedzanie rozpoczeliśmy od Starówki, obejrzeliśmy Katedrę, Operę Sempera, tarasy Brűhla oraz kościół Frauenkirche. Następnie przeszliśmy do zespołu pałacowego Zwinger, gdzie mieszczą się muzea i galerie z cennymi zbiorami dzieł sztuki.

Po dwugodzinnym zwiedzaniu, pojęchaliśmy autokarem do naszego miejsca noclegowego, a dokładnie "Domu Katechetycznego" znajdującego się przy kościele, gdzie proboszczem jest właśnie o. Sylwester Wydra SVD.
Następnego dnia, po śniadaniu przygotowanym przez uczniów, uczestniczyliśmy w porannej Mszy św. w j. niemieckim, a po niej wyruszylismy już do miejsca docelowego - miasta Wilhelmshaven, zatrzymując się na dwie godziny w Magdeburgu - kolejnym pieknym mieście położonym nad rzeką Łabą.
Nas i miejsca przez nas odwiedzane można zobaczyć na dołączonych zdjęciach i 2,5-minutowym fotoreportażu.

Przygotował: M. Budzyński