Wymiana międzynarodowa młodzieży - 14.10.2014r.

We wtorek 14 października 2014 roku nasza grupa młodzieży z wymiany międzynarodowej udała się na pierwszą wycieczkę śladami początków państwa polskiego.

 

Nasz wyjazd rozpoczęliśmy od zwiedzania z przewodnikiem Katedry Gnieźnieńskiej, gdzie miały miejsce koronacje pierwszych Królów Polski. Następnie ruszyliśmy w stronę Poznania, by po drodze zatrzymać się w miejscu, gdzie rozpoczęła się Chrystianizacja Polski. Gdyby nie deszcz, który nieco pokrzyżował nam plany, udalibyśmy się słynnym szlakiem przez "rybę tysiąclecia" na polach lednickich. Stamtąd pojechaliśmy do Poznania, by na Ostrowie Tumskim zobaczyć piękną Katedrę wraz podziemiami, gdzie symbolicznie zaznaczono miejsce chrztu Polski w roku 966.   Mimo niepogody, uśmiech towarzyszył nam przez całą wycieczkę, która zintegrowała jeszcze bardziej młodzież z naszej szkoły z młodzieżą z Wilhelmshaven.

 

                                                                                                                                                                                                 Korespondent wymiany - p. Marcin Budzyński