Lutowa Odsłona Bydgoskiej Środy Literackiej

Zapraszamy serdecznie na kolejną odsłonę Bydgoskiej Środy Literackiej, która odbędzie się 7 lutego. Tym razem w gronie naszych gości będziemy mieć zaszczyt gościć Bogumiłę Salmonowicz – elblążankę z bieszczadzkimi korzeniami; pedagożkę, terapeutkę, nauczycielkę akademickąBogumiła Salmonowicz to niezwykle wszechstronna osobowość, która swoje życie zawodowe i twórcze poświęciła pracy nad podnoszeniem kompetencji społecznych oraz rozwiązywaniem sytuacji trudnych i kryzysowych. Jej pasja do literatury przeplata się z bogatym doświadczeniem życiowym, co czyni jej wiersze pełnymi głębokich emocji i refleksji.  Autorka czterech samodzielnych tomów poetyckich: “BoSa” (2014), “Abrazje” (2016), “Femoglobina” (2017) i “Między nami czerwienieją chwile” (2021), Bogumiła Salmonowicz zdobyła uznanie zarówno w kraju, jak i za granicą. Jej wiersze znajdują się w licznych czasopismach kulturalno-literackich oraz antologiach, także międzynarodowych, w przekładach na kilka języków.   Data: 7 lutegoGodzina: 18:00Miejsce: Biblioteka Główna, Stary Rynek 24