Marcowa odsłona Bydgoskiej Środy Literackiej

Zapraszamy, aby wysłuchać inspirującej historii i poezji oraz wziąć udział w fascynujących dyskusjach na temat literatury. 

 

Data: 06 marca 2024 r.
Godzina:18:00
Miejsce: Biblioteka Główna, Stary Rynek 24

 

W marcu, podczas spotkania literackiego w WiMBP, będziemy mieli przyjemność spotkać panią Annę Nawrocką – wyjątkową poetkę o niezwykłych pasjach i doświadczeniach.

 

Pani Anna, pisze o sobie tak:

– rocznik 1974, mieszka w Zawidowie, skąd wszędzie ma daleko. Należy do DGL Nurt w Lubaniu, która to grupa jest jej stacją początkową. Kilkanaście lat temu uznała, że potrafi pływać, wyszła na brzeg i odważyła się wyruszyć w drogę. Trafiła na Głogowskie Konfrontacje Literackie – szczęśliwie dane jej było poznać tam ludzi przyjaznych zielonym poetkom. Od tego czasu kilka razy w roku wybiera się w podróż i szuka dobrych miejsc na poetyckiej mapie Polski.  Wybiera trasy alternatywne – takie, z których można zjechać do lasu  i zbierać grzyby. Lubi czytać. Kolekcjonuje książki poetyckie i ciekawe słoiki. Aktywna w kuchni, ceni proste przepisy, również te na życie. Spełniona rodzinnie i zawodowo. Swoim dziadkom poświęciła najbliższe jej wiersze.