Medale strzelców podczas Mistrzostwa Polski Młodzików – Wrocław 5-8.10.2023

Już w czwartek popołudniu strzelcy rywalizowali w najmłodszej kategorii wiekowej na najważniejszych zawodach w tym roku Mistrzostwach Polski Młodzików rozgrywanych we Wrocławiu w konkurencjach Karabin pneumatyczny MIX (Kpn MIX) oraz Pistolet pneumatyczny MIX (Ppn MIX).

Obiekty Śląska Wrocław okazały się dość gościnne dla zawodników naszego Liceum i klubu strzeleckiego Zawisza Bydgoszcz.

W konkurencji karabinowej złoto wywalczyła Julia Rochowska (klasa 1G) w parze z Julianem Krzyżanskim

Kolejna para Kamila Lutowska wraz z Damianem Kumkowskim (oboje 2G) zajęli 5 miejsce. Dodajmy że trzecia para bydgoskiego Zawiszy sklasyfikowana została na 7 pozycji

W kolejnej konkurencji Ppn MIX Helena Włazik (2G) i kolega klubowy Remigiusz Kierzek wywalczyli srebrne medale.

W piątek rozegrano kolejne konkurencje Ppn młodziczek, karabin sportowy trzy postawy (Ksp 3x20) młodziczek i młodzików. Wszystkie rywalizacje przyniosły dużo emocji oraz wiele stresu trenerom.

W pistolecie pneumatycznym brązowy medal wywalczyła Helena Włazik (2G) z wynikiem 363 pkt. Wygrała Róża Owczarek (Czak Wałbrzych) 368 pkt, przed Joanną Tutaj (10-ka Radomsko) 365 pkt.

W karabinie młodziczek 3 postawy wygrała Kamila Lutowska (2G) z wynikiem 565 pkt w trudnych warunkach dopiero ostatnimi strzałami udowodniła swoja wyższość. Drugą lokatę zdobyła Aleksandra Stolc (Lider Amicus Lębork) 564 pkt, a brąz wystrzelała Olga Kaczor (Wawel Kraków) z tym samym wynikiem co Ola ale miała mniej wewnętrznych dziesiątek. Dodajmy, że czwarte miejsce z rekordem życiowym 562 pkt zajęła Julia Rochowska (1G)

Karabin trzy postawy młodzików – pełna dominacja zawodnika Zawiszy Juliana Krzyżańskiego, który ustanowił swój rekord życiowy 559 pkt i zdobył złoto z dużą przewagą nad kolejnym Jeremim Cieślakiem  (Gwardii Zielona Góra) 545 pkt. i Korneliuszem Naklickim (TKS LOK Tarnów) 541 pkt. 4 miejsce wywalczył Damian Kumkowski (2G) z wynikiem 533 punkty.

W kolejnym dniu rywalizacji tylko Helenie udało się wywalczyć medal przez zawodnikow naszej szkoły. Był to brąz w konkurencji pistolet sportowy 30+30. Przegrała tylko z Zofia Wilczek (10-ka Sulmierzyce) i Yelyzavetą Shkurenko (Grunwald Poznań). Helena do srebra straciła 2 oczka.

W sobotę w karabinie rozegrano konkurencje karabin sportowy 40 leżąc (Ksp 40 L). Wśród dziewcząt z naszej szkoły najwyżej sklasyfikowano Julie Rochowską (392,6) miejsce 6. Wygrała Nadia Szaula (Lider Amicus Lębork) z wynikiem 405,4 pkt. Drugą lokatę wywalczyła najmłodsza zawodniczka z grodu nad Brdą Dominika Szczepaniak (SP 32) z wynikiem 400,9, którym ustanowiła rekord życiowy. Trzecia była zawodniczka (Piasta Bieruń) Wiktoria Rozmus 399,6

Gratulujemy sukcesów, Brawo, Brawo, Brawo!!!!!