PUCHAR PREZESA PZSS – Fantastyczne starty strzelców

W niedzielę 21 maja w Starachowicach zakończyły się zawody o Puchar Prezesa PZSS pierwsza eliminacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Zawodnicy Zawiszy Bydgoszcz oraz naszej szkoły rewelacyjnie strzelali, notując kapitalne wyniki i wszyscy, którzy pojechali zakwalifikowali się na OOM.

Relację tym razem rozpocznę od końca, gdyż w niedzielę dziewczęta w karabinie  rozgrywały konkurencję Kpn i w niej pokazały mistrzowska formę. Całe podium wywalczyły zawodniczki Zawiszy.

1 miejsce – Martyna Przybyłowska  515,9 pkt
2 miejsce – Kamila Lutowska   514,3 pkt
3 miejsce – Wiktoria Bujna  513,2 pkt

Udanie w tej konkurencji zaprezentowały się klubowe koleżanki z SP 32 zajmując 6 miejsce Julia Rochowska (507,5) i 13 lokatę Ewelina Michałowska (499,8)

Koledzy ze szkolnej ławki strzelali tylko trochę niżej i zajęli odpowiednio:

2 miejsce – Adrian Augustynowicz  512,3 pkt
6 miejsce – Kajetan Krzanowski  502,3 pkt (Rekord Życiowy)
7 miejsce – Damian Kumkowski  495,3 pkt (Rekord Życiowy)

 W pistolecie zawodnicy tego dnia rywalizowali w konkurencji pistolet sportowy 30+30. Wśród dziewcząt  Helena Włazik wywalczyła miejsce tuż za podium (526 pkt), Magda Ściesińska zajęła 5 miejsce z wynikiem 522 pkt.

W sobotę w pistolecie rozegrane zostały konkurencję Ppn chłopców i druga połowa pistoletu szybkostrzelnego. W pierwsze konkurencji Kacper Tyma zajął 21 miejsce, a w drugiej 22.

Ponownie dominację w Polsce zaprezentowały karabiniarki, które rywalizowały w konkurencji karabin sportowy 60 strzałów leżąc (Ksp 60l).

1 miejsce – Daria Mayer 611,3 (Rekord Życiowy)
2 miejsce – Julia Kuszewska 608,9
3 miejsce – Wiktoria Bujna 606,5
5 miejsce – Kamila Lutowska 604,3
10 miejsce – Martyna przybyłowska 600,7

Jak dodamy, że Ewelina Michałowska i Julia Rochowska miejsca 8 i 11 to można powiedzieć że bydgoszczanki zdominowały tą konkurencję.

Tego dnia chłopcy w karabinie rywalizowali w konkurencji karabin 3 postawy (Ksp 3x20) podobnie do dziewczyn dostarczyli nam mnóstwa emocji. Adrian Augustynowicz tylko jednym punktem przegrał złoto zajmując 2 lokatę z wynikiem (564), a pozostali zajmowali kolejno:

4 miejsce – Kajetan Krzanowski (546)
6 miejsce – Aleksander Chrześcijanski (543)

 

W piątek dziewczęta strzelające z karabinu rywalizowały w konkurencji Ksp 3x20 a chłopcy w Ksp 60 l tu również mieliśmy powody do radości choć żadna z dziewczyn nie stanęła na podium po walce w trudnych warunkach sporo odotowało lokaty w pierwszej dziesiątce:

5 miejsce – Weronika piasecka 559
7 miejsce – Kamila Lutowska 556
8 miejsce – Martyna Przybyłowska 555
9 miejsce – Daria Mayer 554
10 miejsce – Julia Kuszewska 546
11 miejsce – Wiktoria Bujna 545

Najwyżej sklasyfikowana zawodniczką Zawiszy była Julia Rochowska (560) na 4 miejscu.

Jedyny medal w karabinie tego dnia wywalczył Adrian Augustynowicz. Wynikiem 605,3 wywalczył brąz ustępując tylko miejsca Jakubowi Goliszkowi 611,6 (Śląsk Wrocław) i Michałowi Januszewskiemu 610,2 (Kaliber Białystok) pozostali nasi zawodnicy zajmowali odpowiednio:

4 miejsce – Aleksander chrześcijański 603,1
6 miejsce – Kajetan Krzanowwski 602,3

W pierwszej dziesiątce jeszcze dwaj zawodnicy bydgoskiego Zawiszy wywalczyli lokaty 7 Julian Krzyżański oraz 10 Sebastian Bugajski.

Tego dnia dziewczęta w pistolecie rozegrały konkurencję pistolet pneumatyczny, a chłopcy rozpoczęli strzelanie w pistolecie szybkostrzelnym. W Ppn 50 troszkę pechowo bo tuż za podium sklasyfikowana została Helena Włazik 453 pkt, a 10 miejsce wywalczyła Magda Ściesińska (442). Dziewczyny przegrały między innymi z koleżanką klubową Oliwią Szopik (SP 32), która wywalczyła brąz oraz Gabriela Cienkosz (Wawel Kraków) złoto i Adrianną Pakieła (Lider Amicus Lębork.

Swoją relację kończymy na dniu w którym przyjeżdżaliśmy do Starachowic. Po długiej podróży zawodnicy XI LOMS i Zawiszy startowali w konkurencjach par Ppn MIX i Kpn MIX. W pierwszej konkurencji srebro wywalczyła Helena Włazik wraz z Wojciechem Kozikowskim, a 6 miejsce zajęli Julia Wejman z Kacprem Tyma. Na 5 miejscu uplasował się jeszcze jeden zespół Zawiszy Oliwia Szopik z Antonim Śnieżawskim.

Równie dobrze strzelali koleżanki i koledzy w konkurencji karabinowej. Wygrali z kilku punktową przewagą Martyna Przybyłowska z Adrianem Augustynowiczem.

3 miejsce – Kamila Lutowska, Sebastian Bugajski
4 miejsce – Wiktoria Byjna , Aleksander Chrześcijanski
A 6 miejsce wywalczył kolejny zespół Zawiszy - Julia Rochowska, Julian Krzyżański

 

Po za zdobyczami indywidualnymi klub Zawiszy Bydgoszcz okazał się najlepszy w rywalizacji klubowej dziewcząt i chłopców o Puchar Prezesa PZSS.

Gratulujemy imponujących startów i wywalczenia medali i ustanowienia wielu rekordów życiowych.

Brawo, Brawo, Brawo !!!!!