Zawody Strzeleckie Baltic Cup – Łeba 2023

Od czwartku do niedzieli rozgrywane są w Łebie zawody Baltic Cup niestety, w tym roku nie zjawiły się na Pomorzu ekipy z zagranicy z różnych względów. Natomiast strzela cała polska czołówka zawodników z kadrą narodową na czele.

Mamy ponownie dużo powodów do zadowolenia, gdyż nasi uczniowie świetnie spisali się na strzelnicy w Łebie.

Już w czwartek Martyna Przybyłowska (3F) wraz z Adrianem Augustynowiczem wywalczyli brązowy medal po pasjonującym pościgu w finale karabinu pneumatycznego MIX Juniorów. Konkurencje tę wygrała para bydgoskiego Zawiszy Julia Mikołowska i Jakub Kowalski.

Piątek to kolejny dzień udanych startów naszych podopiecznych. W karabinie pneumatycznym młodziczek kolejny sukces odniosła Kamila Lutowska, która wygrała konkurencję z wynikiem 409,8. Brązowy medal zdobyła w tej konkurencji Julia Rochowska z wynikiem 408,0. Podium uzupełniła zawodniczka Gwardii Zielona Góra Julia Kaczmarek z wynikiem 409,4. Dobry rezultat zanotowała również piąta w stawce Ewelina Michałowska z wynikiem 400,9

Sobota to kolejny popis karabiniarek tym razem w kategorii juniorek. Rekord życiowy strzeliła Martyna Przybyłowska wynikiem 621,6. Podopieczna trenera Adama Graduszewskiego zakwalifikowała się do finału z 5. miejsca. Do finału zakwalifikowały się jeszcze dwie bydgoszczanki Julia Mikołowska, która ustanowiła (PB) wynikiem 629,2  oraz Zuzanna Błaszczak 621,2. Odpowiednio 1 i 6 miejsce w kwalifikacjach.

Finał rozgrywany jest  od zera, gdzie najlepsi oddają 24 strzały, najsłabszy tylko 12. Zuzia odpadła jako 6 zawodniczka finału. Za to w najlepszej trojce znalazły się dwie najbardziej utytułowane zawodniczki w tej kategorii w Polsce Maja Gawęda (Piast Bieruń) i druga zawodniczka trenera Adam, Julia Mikołowska oraz najmłodsza w stawce Martyna Przybyłowska. Olbrzymią niespodziankę sprawiła Martyna odnosząc kolejny życiowy sukces wygrywając finał z tak klasowymi zawodniczkami, reprezentantkami kraju medalistkami Mistrzostw Europy. Martyna świetnie wytrzymała końcówkę finału i zdobyła złoty medal. Srebro wywalczyła Maja Gawenda, natomiast brązowy medal Julia Mikołowska.

Okrasą sobotnich startów był występ zawodniczki Zawiszy Bydgoszcz w karabinie seniorek.

Aneta Stankiewicz strzelała jak w transie, gdzie w godzinę ustanowiła fantastyczny Rekord Polski z wynikiem 635 punktów poprawiając poprzedni o 1,2 punkta.

Serie Anety to 105,8; 106,2;105,7; 105,8; 106,3; 105,2 wynik gwarantujący finał na każdych międzynarodowych zawodach. Mamy nadzieję, że Anecie uda się takimi wynikami zdobyć kwalifikację olimpijską do Paryża